HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ
HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

ETA İngiliz ve Alman Kışbahçesi Çatı pencereleri ve lüfter havalandırma sistemleri Kış Bahçenizin içindeki hava akışını sağlayan en doğru çözümlerdir. Çatı pencereleri manuel ya da motorlu olarak yapılabilmektedir.(Opsiyon olarak yağmur sensörlü ve uzaktan kumandalı)

Entegre edilmiş su drenajları sayesinde Eta çatı pencereleri İngiltere’nin üstün kalite sertifikası olan BBA sertifikasını taşımaktadır. Havalandırma sistemleri  olası yoğuşmanın önüne geçmektedir. İhtiyacınız olan havalandırma aksesuarları ETA mühendisleri tarafından size önerilecektir.


Havalandırma Sistemleri

Yaşam alanlarının havasını standartlara uygun ve sağlıklı olabilmesi için dışarıdan hava çeken ve çektiği havanın sıcaklığını, nem oranını yaşadığımız ortama uygun hale getiren ekipmanlara veya sistemlere havalandırma sistemleri nedir. Yaşam alanındaki havayı dışarıdaki hava ile dengeleyen bu sistemler klima sistemi üzerindeki soğutma veya ısıtma yükünü önemli ölçüde azaltmaktadır. Ortamda bulunan kötü kokuları da bastırmaya yardımcı olan havalandırma sistemi yangın,duman,gaz,toz gibi insan sağlığı tehdit eden unsurlara karşı da koruma sağlar. Yaşam alanına uygun seçilmiş ve sorunsuz kurulumu sağlanan bu sistemleri düzenli aralıklar ile bakımları yapıldıkça temiz ve sağlıklı hava akışını yıllarca sağlar.Optimum sıcaklığı ve nemi sağlayarak insan sağlığına katkıda bulunur.

Kış bahçesi ve diğer kapalı alan mekanların en temel yapı bölümlerinden olan havalandırma sistemleri, alanın verimli kullanılabilmesi için gerekli, hava sirkülasyonunun dengeli ve doğal akışının sağlanması amaçlı geliştirilip, uygulanan sistemlerdir.

Gerek insan, gerek bitki gerekse diğer canlıların yaşamlarını sürdürebilmesi için alandaki ısı ve nemin yaşam koşullarına uygun olması gerekmektedir.

Fazla sıcak, havayı kurutarak, insan metabolizmasının dengesini bozarak nefes almayı zorlaştırdığı gibi, bitkilerinde nemsiz kalarak solup ölmesine neden olmaktadır.

Aynı şekilde aşırı soğuk hava da yine insan vücudunda dolaşım sistemini yavaşlatarak, iş gücünü düşürmek te, hastalıkların oluşumuna sebebiyet vermektedir. Keza bitkiler içinde bu durum söz konusudur. Aşırı soğukta donma riski ile karşı karşıya kalan bitkiler, ne yazık ki varlığını daha fazla devam ettirememektedir.

Bu sebeple, kış bahçelerinin ve diğer kapalı mekan alanların havalandırmalarının çok sistemleri ve dikkatli yapılması gerekmektedir.

Özellikle insan yoğunluğunun yaşandığı kapalı mekanlarda önemli bir detay olan havalandırma sistemleri, mekanların kullanım amacına bağlı olarak farklı şekillerde uygulanmaktadır.

Havalandırma sistemleri; yaşam alanı, endüstriyel alanlar, sağlık sektörü ve restoranlar olarak gruplara ayrılmaktadır.

Her biri de kendi bünyesinde ihtiyaç duyulacak yeterli, temiz hava sirkülasyonunun sağlanması amaçlı, özel olarak tasarlanıp, uygulanan hava sistemleri; ortamdaki oksijen yeterliliğini sağlamak, kirli havayı çekip yerine temiz hava göndermek, ortamdaki kötü kokuları bertaraf etmek ve canlıların yaşamlarını en iyi şekilde idame etmelerine katkı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Endüstriyel havalandırma sistemleri kapalı bir alan içerisinde oluşan kötü,tozlu havayı havalandırma motoru, havalandırma fanı ve havalandırma kanalları yardımı ile dışarıdaki temiz havayla yer değiştirmesine denir.Kirli havayı uzaklaştırmak ve temiz hava akışı sağlamak için güvenilir havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.Bu işlem için bu amacı günden endüstriyel havalandırma sistemleri kullanılır.

Özellikle imalathane ve restoranlarda, üretim aşamasında meydana gelen toz, kötü koku, kirli ve ısınmış havanın ortamdan emilerek bertaraf edilip, yerine doğal ve temiz hava akışının sağlanması amaçlı kurulumunu yaptığımız sistemlerimiz arasında yer almaktadır. Hastane, restoran, fabrika ve her türlü endüstriyel alanlarda kullanılan bu sistemleri, alanın büyüklüğüne ve kullanım amacına bağlı olarak tasarlıyor ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Endüstriyel havalandırma sistemleri mekanlarda iki biçimde sağlanmaktadır. Azami olarak kapı yada pencereler vasıtası ile oluşan doğal hava akışı yada güçlü vantilatör gibi mekanik ve etkin bir basınçla içerideki havanın emilerek dışarı atılmasını ve yerine temiz hava takviyesi yapılmasını sağlayan çözümler vasıtası ile çözülür.

Endüstriyel havalandırma çözümlerinin tasarımını ve uygulanmasını, doğrudan kullanılacak olan alanın kimliği, ihtiyacı ve kapasitesine bağlı olarak belirliyor, kaliteyi uygun fiyatla bir araya getirecek çözümler sunuyoruz.

Restoran Havalandırma  Sistemleri

Restoran havalandırma sistemleri egzoz davlumbazları, egzoz fanları ve vantilatörlerden oluşmaktadır. Davlumbaz içeride bulunan istenmeyen havanın atılmasını sağlar ve vantilatörler de kirli hava akımı yerinde temiz hava akışını sağlamaktadır. Restoranlarda üretim esnasında iç ortama ve dış ortama zararlı koku ve dumanlar yayılmaktadır. Bunları engellemek ve optimum seviyeye indirmek için restoran havalandırma sistemleri kullanılır.

Restoranların çalışma sahalarındaki hava kalitesini optimum düzeyde çıkaracak havalandırma sistemlerini; havalandırma kanalı, menfez, havalandırma fanı, egzoz aspiratörü, davlumbaz ve vantilatörler yardımı ile gerçekleştiriyoruz.

Restoran havalandırma, aktif olarak seri üretim yapan yemekhanelerde, ortamda meydana gelen kötü koku, ortaya çıkan zararlı gazlar, kirli ve nemli havanın emilerek ortamdan uzaklaştırılmasına ve yerine temiz hava takviyesi yapılmasına katkı sağlayan çözümler olarak tabir edilmektedir.

Tasarım ve uygulamasını yapacağımız bu yeni nesil, modern havalandırma sistemi sayesinde en yoğun ve kalabalık çalışma ortamlarında dahi uygun hava şartları sağlanmış, gıda ve ortamın hijyeni için gerekli sirkülasyon oluşturulmuş, havanın kalitesi artırılarak, personeller için uygun çalışma ortamı hazırlanmış ve işgücünde verim elde edilmiş olacaktır.

Havalandırma  Sistemleri Fiyat

Havalandırma sistemleri fiyat skalasına bağlı olarak belirli başlı malzemeler kullanılarak üretilir. İşçilik ve malzeme asıl fiyatı belirleyen unsurlardır. Demir fiyatları, havalandırma motoru, kanal uzunluğu, menfez sayıları da fiyatlarında oldukça belirgin farklar yaratır. Kullanılacak olan alana göre farklılıklar oluşan havalandırma sistemlerinde en uygun fiyatı ve en kaliteli hizmeti almak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Yaşam ve iş alanlarının hava kalitesi, insan sağlığı ve performansı üzerinde etkisi olan bir olgudur. Yeteri miktarda oksijen ve temiz hava sirkülasyonu olmayan alanlar ne yazık ki bunaltıcı olmakta, uzun süreli iş verimi mümkün olmamaktadır.

Endüstriyel ve yaşam alanlarının havalandırma sistemlerini, teknolojik, son model tasarımlarımız ile kurulumunu gerçekleştiriyor, kaliteyi uygun fiyata bulacağınız çözümler sunuyoruz.

Havalandırma sistemleri fiyat aralığı, kurulumu yapılacak alanın hizmet tipi, büyüklüğü, kullanılacak havalandırma tipi ve malzeme ile işçilik çerçevesinde şekillenmektedir.

Verdiğimiz hizmetin kalitesinin her zaman arkasında durarak, gerçekleştirdiğimiz çalışmaları garanti altına alıyor, sektörün en kaliteli havalandırma sistemlerini, işletmeleriniz ile buluşturmak için bekliyoruz.

Fabrika Havalandırma  Sistemleri

Fabrika havalandırma sistemleri kapalı ortamların kirlenerek oksijen oranın düşmesi ve oluşan kötü kokuların dış ortama atılması ve dış ortamdan gelerek filtrelenerek gelen temiz havanın iç ortama aktarılması olarak tanımlanmaktadır. Havasız kalan ortamlarda ve temiz hava akışı sağlanamayan yerlerde  insan sağlığı tehlike altına girmektedir.Fabrikanın ihtiyacına göre kullanılması uygun görülen havalandırma sistemleri kullanılmalıdır.

Fabrikaların imalathanelerinde yada kapalı alanlarında, imalat sırasında ortaya çıkan gaz, toz, koku, duman, karbondioksit ve diğer hava kirleticilerini, mekanik sistem vasıtası ile emilip dışarı atılması ve içeriye tekrar temiz havayı getirecek sirkülasyon döngüsünün oluşturulmasında kullanılan bir sistemdir.

Hem çalışan personelin sağlığı hem de iş veriminin devamlılığı açısından önemli olan fabrika havalandırma sistemleri, endüstriyel ve sanayi üretim alanlarında mutlaka bulundurulması gereken donanımlardandır.

Hava kanalları, fan, vantilatör, aspiratör, menfez yardımı ile sağlanan bu akım, firmamızın geliştirdiği son teknoloji, yeni sistem havalandırma sistemleri ile artık daha güvenli. Doğal havalandırmanın yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan bu mekanik havalandırma sistemleri sayesinde, sıcaklık, hava hızı ve hava temizliği dengeli bir şekilde sağlanmış olmaktadır.

Fabrika havalandırma sistemleri sayesinde; alana yeterli miktarda temiz hava girişi yapılmış, ortamdaki ağır hava ve oluşumlar bertaraf edilip, sağlıklı çalışma ortamları sağlanmış olmaktadır.

Bu sistemlerin kurulumunda göz önünde bulundurulması gereken detay mekana uygun doğru sistemi seçmek, basınç, basma yüksekliği, fan gücü ve verimi ile debiyi kontrol ederek en uygun fanı uygulamak olmalıdır.

İstanbul Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri konusunda siz değerli müşterilerimize en uygun ve kalitede hizmet veren İstanbul havalandırma sistemleri firmamız tercih ettiğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz tüm havalandırma sistemlerini gerekli tespitler yapıldıktan sonra uygun fiyat politikası ile sizlere sunmaktadır. Yeni teknolojiyi kullanarak optimum çalışma ortamının oluşmasında sizlere destek sunmaktayız. Uygun fiyat politikamız ve kaliteli hizmetimizin detayları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yaşam ve endüstriyel alanların havalandırma sistemleri söz konusu olduğunda, firmamız çalabileceğiniz en güvenilir kapı olacaktır. Uzun yıllardır bu sektörde var olmanın kazandırdığı altyapı ve profesyonellikle, son teknoloji İstanbul havalandırma sistemi uygulamalarını gerçekleştiriyor, işletmeniz için en uygun donanımları seçiyoruz. Özellikle restoran, hastane, AVM, gibi insan yoğunluğunun yaşandığı, temiz hava sıkıntısının baş gösterebileceği kapalı alanlarda mutlaka bulunması gereken bu sistemler, sadece temiz hava değil, ortamdaki toz, gaz, duman, kötü kokuların da bertaraf edilmesi gibi önemli rolleri üstlenmektedir.

Hava kanalları, fan, davlumbaz, aspiratör, menfez gibi kullanılan mekanik havalandırma sistemleri basınç, vakum ve dengeleme prensibi ile çalışmakta, gerekli analizleri yaptıktan sonra, işletmeniz için en uygun havalandırma sistemlerini talepleriniz doğrultusunda uygulamaktayız.

İstanbul havalandırma sistemi fiyatlarını mekanınızın kullanım amacı, kapasitesi, gerekli ekipman ve donanımlar ile işçilik doğrultusunda belirliyoruz, daima en uygun fiyatı kalite ile buluşturmaya gayret ediyoruz.

Son teknoloji tasarımlarımız, mekanlarınızı en sağlıklı havaya kavuşturmak ve bunu yaparken de arka planda sessiz çalışma prensibi ile ortamınızı havalandırmaktadır.

İÇ SÜSLERİ
CAM KAROLAJLARI
TOP