MÜŞTERİ HİZMETLERİ

SIK SORULAN SORULAR

 

Teklif için başvururken hangi bilgileri bulundurmalıyım? Teklif süreniz nedir?

Kullanım amacınızı belirtmeniz ve mümkünse yerin ölçülerini gösteren bir çizim veya taslağı hazırlamanız teklifinizin size bir iş günü içinde ulaşmasını sağlayacaktır. Veya arzu ederseniz teknik ekibimiz detaylar konusunda size randevu verecek ve gerekli teknik çalışmaları ve iş bitiş sürecini size net olarak bildirecektir.

 

Kış bahçelerinin teslim süresi nedir?

Normal şartlar altında sözleşme imzasına müteakip 20 iş günü içinde kış bahçeniz teslim edilir. İmalatın yoğun olduğu dönemlerde bu süre 35 güne kadar çıkmaktadır. Net teslim süresi imalat ve montaj programımıza göre teklifinizde ayrıca belirtilecektir. 
 

Kış bahçesi üretiminde nasıl bir teknolojiyi kullanıyorsunuz. Ekibiniz hakkında bilgi verir misiniz?

YAPI İstanbul da ki tesislerinde en son Alman teknolojisini ve makine parkını kullanarak üretimini gerçekleştirmektedir. Bu tesiste müşterilerimizin her türlü istekleri mimarlık ve mühendislik formasyonuna sahip tecrübeli bir ekip tarafından değerlendirilmektedir. ETA YAPI tasarım ve projelendirmede olduğu gibi üretim ve montajda da deneyimli bir ekibe sahiptir.

 

Kış bahçesi maliyetine etki eden unsurlar nelerdir?

Uzmanlarımızın önerisi, sizlerin istek ve arzusu doğrultusunda uygulanacak çatı sistemi ve kış bahçesinin etrafında kullanılacak modüllerin açılım tipleri kış bahçesi maliyetlerine direk etki eden en önemli unsurlardır. Bunların dışında çatı süsleri, emniyet aksesuarları, ısı ve güneş kontrol üniteleri, kırılmaz cam gibi alternatifler maliyeti etkileyen diğer unsurlardır.

 

Hangi cins camlar ne amaçla kış bahçelerinde kullanılabilir?

Camlar Kış Bahçesinin en önemli unsurlarıdır. ETA YAPI’da çatı camları British Standardı BS 5516 ve BS 6262ya uygun olarak güneş ışınlarına karşı solar faktörlü termal ve BS EN 1279 a uygun kırılmalara karşı security cam olarak imal edilmektedir. Eğer kış bahçeniz güvenlik aç...

 

Kış bahçelerinde ısı kontrolü ve havalandırma amaçlı hangi aksesuar ve cihazlar kullanılabilir?

Kış bahçenizin çatısı cam veya dolu malzemeden inşa edilmiş de olsa çatı pencereleri kullanılabilir. Çatı pencereleri iç mekanın camlar veya kapılar açılmadan havalandırılmasını sağlar. Isınan ve kullanılan hava yükseldiği için Çatı pencerelerinden yapılan havalandırma daha etkilidir. 

Tavan vantilatörleri kış bahçesinin iç mekanındaki hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağlar. 

Tavan ve camlara takılan perdeler hem kışın iç mekandaki ısının dışarı kaçmasını sağlar hem de yazları tepeden veya camlardan gelen ısıyı keser. Aynı zamanda kullanılacak gölgelik ve perdeler, kış bahçenizi meraklı dış gözlerden de korur. Çatıda kullanılan gölgelikler ise güneşli günlerde gölge sağlayarak iç mekanın aşırı ısınmasını engeller. 

Isıtıcı cihazlar kışın kış bahçesinde konforlu bir şekilde vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Isıtma birkaç şekilde yapılabilir. Örneğin yerden ısıtma, panel radyatörler ile ısıtma, klimalar ile ısıtma, kollektör ile ısıtma, şömine ile ısıtma v.b.

 

Piyasadaki bazı firmalar kış bahçesi adı altında pencere ürünlerinden üretim yapıyorlar. Sizde bu yapıda bir firmamısınız?

Hayır. Bu yapıda bir firma değiliz zira Kış Bahçesi tasarımından başlayarak malzeme, üretim ve montaj teknolojisine kadar özel uzmanlık isteyen bir sistemdir. Klasik pencere firmaları tarafından üretilebilecek bir sistem değildir. Piyasadaki en büyük yanılgıda budur. Eta ise bir kış bahçesi markasıdır. Eta kış bahçelerinin tasarımı ve üretimi mimarlık ve mühendislik formasyonuna sahip bir ekip tarafından yapılmaktadır. Tüm bunların yanında kış bahçesi sistemlerinin cephelerinde kullanılan kapı ve pencere sistemleri de ETA nın kendi tesislerinde kış bahçeleri için özel nitelikli olarak üretilmektedir.

TOP