KIŞ BAHÇESİ KÜLTÜRÜ
VICTORIAN TİPİ ÇATI

VICTORIAN TİPİ ÇATI

Victorian tipi Kış bahçesi modeli genellikle 3 nadir olarak da 5 kırıklı ön cepheden oluşur. Günümüz teknolojisinin enerji tasarrufu sağlayan ve ömür boyu bakım istemeyen malzemesinin kullanımının en mükemmel örneğidir. Victorian Kış bahçesi modelinin çok cepheli olmasından dolayı ışık iç mekana homojen olarak nüfuz etmektedir. Bu kış bahçesi modelinde genellikle her cephe aynı boyutlarda dizayn edilir. Fakat sadece sekizgen dizayn edilen kış bahçelerinde ön bölümü geniş tutma olanağı vardır.

Victorian tipi çatı eğimleri genellikle 15 ila 30 derece arasında değişir. Fakat teknik olarak ve bölgelerin kar yükleri ve rüzgar yükleri göz önünde tutulduğunda genelde 22 derece en uygun değer olmaktadır.

Victorian kış bahçesi çatısının dizaynından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilmektedir. Bu aksesuar ve süslemeler sayesinde son teknolojik özellikler ve malzemeler kullanılmasına rağmen klasik bir görüntü ve dizayn özelliğini hissi size hissettirilecektir. Victorian  tipi  kış bahçeleri ile eviniz mistik bir yaşam alanı kazanacak bu süslemeler ve aksesuar eklemeleri sayesinde sizin eviniz ayrıcalıklı çekici ve şık kılınacaktır.

Bazı özellikleri:

a) Termal özellikli çatı ve  entegre dere sistemine sahiptir.

b) İç ve dış kaplamanın farklı olma özelliği mevcuttur.

c) Her türlü ısı ve güneş kontrol camlarının uygulanabilmesi mümkündür

d) Çatı sistemi tamamen taşıyıcı çelik konstrüksiyondur.

e) Hırsız emniyet mekanizmaları ile emniyetli ve kilitli kol alternatifleri de mevcuttur.

f)  Her türlü  kanat, vasisdas açılım, sürme, katlanır pencere yada kapı opsiyonları da mevcuttur.

g) Tam yalıtımlı çatı sistemi ve doğrama sistemlerinden oluşmaktadır.

h) Çatının dizaynından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilmektedir


TOP