KIŞ BAHÇESİ KÜLTÜRÜ
KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR
KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR

Doğanın güzelliği ve çekiciliği biz nereye gidersek gidelim hep etrafımızdadır. İlhamını doğanın bahçelerinden alıp sizlere arzu ettiğiniz bir kış bahçesi sistemi olarak sunmakta olan ETA Kış Bahçesi sizlere tüm bu güzellikleri verirken tabiki isteklerinizi ve taleplerinizi de değerlendirmektedir.

Eta Kış Bahçesinde seçenekler hayal gücünüz ile sınırlıdır. Kış bahçesi sistemlerimizin üretim ve uygulanma aşamasında belirli teknik sınırlamalar olmasına rağmen Eta Kış Bahçesi size tam olarak istediğiniz mekanı yaratabilme özgürlüğü verir. Onlarca çeşit dizaynda kış bahçesi modelleri uygulanabilmektedir. Düşündüğünüz ne olursa olsun Eta Kış Bahçesi evinizin neredeyse her köşesini güneş dolu, yeşillikler içinde doğayla baş başa bir alana dönüştürecektir. Ayrıca evinizin değişik mekanlarını farklı amaçlar için birbirleri ile bağlantılı kombinasyonlarını da kış bahçesi sayesinde elde  edebilirsiniz.

Bazı özellikleri:

a) Termal özellikli kış bahçesi  çatı ve  entegre dere sistemine sahiptir.

b) İç ve dış kaplamanın farklı olma özelliği mevcuttur.

c) Her türlü ısı ve güneş kontrol camlarının uygulanabilmesi mümkündür

d) Çatı sistemi tamamen taşıyıcı çelik konstrüksiyondur.

e) Hırsız emniyet mekanizmaları ile emniyetli ve kilitli kol alternatifleride mevcuttur.

f)  Her türlü  kanat, vasisdas açılım, sürme, katlanır pencere yada kapı opsiyonları da mevcuttur.

g) Tam yalıtımlı çatı sistemi ve doğrama sistemlerinden oluşmaktadır.


Detaylar

Kış Bahçesi Tasarım

Yaşam alanlarınızın sınırlarını artık duvarlar değil, siz belirleyeceksiniz.
Yaz mevsiminin sıcak atmosferini evinizin içine taşımak, gökyüzü ile her daim iç içe olmak isteyenlerin tamda aradığı şey olan kış bahçesi tasarım ile doğa her zaman evinizin içinde olacak.
Evlerin açık alan olan bölümlerinden balkon, teras ve bahçelerin, cam sistemleri ile kaplanarak, sıcak ve soğuktan muhafazalı hale getirilmesine kış bahçesi denilmektedir.
Yaşam alanları içinde ekstra bir kullanım alanı daha ortaya çıkaran bu sistemler, kendinize ait bir hobi bahçesi yapma fırsatı da sunmaktadır.
Son derece güvenli ve aynı zamanda ısı yalıtımlı olan kış bahçelerinde, zamanınızın en huzurlu anlarına tanıklık edeceksiniz.
Bunun yanı sıra kafe, restoran ve işletmelerinde balkon, teras ve açık alanlarında da uygulanabilen bu sistem, çok yönlü ve işlevsel kullanım potansiyeline sahiptir.
İlkbaharda doğanın uyanışını, yazın muhteşem canlılığını, sonbaharda yaprakların döküm anını  ve kışın masum beyazlığının her anına doğa kucağında hissi ile evinizde tanık olacağınız kış bahçesi tasarım uygulamalarımızda her alana uygun bir çözüm mutlaka bulunmaktadır.
Metrekare oranı farketmeksizin, büyük küçük her açık alana uygulanabilen bu sistemler, sizin beklenti ve istekleriniz doğrultusunda şekillenmektedir.
Evlerinde doğal yaşam alanı yaratmak, kendine ait bir hobi alanı ortaya çıkarmak, mevsimin tüm güzelliğini yaşamaya sahip olmak, inzivaya çekilip sessizliğin tadını çıkarmak isteyenler için doğru bir tercih olan kış bahçeleri, uzun ömürlü yapıları ile de yıllarca size eşlik edecek bir misafir olacaktır.
Çatıda; kiremit, şıngıl, beşik çatı yada cam gölgelendirme sistemleri kullanılan, alanın büyüklüğüne göre 4 yada daha fazla çelik konstrüksiyondan yardım alınan ve muhafazası için cam bölmelere ihtiyaç duyulan bu sistemlerin uygulanmasında, aynı zamanda sağlıklı su tahliyesi için drenaj ve havalandırma sistemleri de kurulmaktadır. 
Otomat tavan sistemleri ile açılıp kapanabilen, kışın kapalı bir oda yazın balkon havasında kullanabileceğiniz bu bahçenin, dört bir tarafı, şeffaf camlar ile kapatılması size ferah ve huzur dolu bir alanda vakit geçirmenin keyfini yaşatacaktır.
İster 10 metrekare olsun, ister 40 metrekare, her ihtiyaca uygun tasarlanabilen ve bütçesi de buna göre belirlenen bahçelerde, kullanılacak malzeme miktarı, kalitesi, işçilik ve tasarımı da fiyatların belirlenmesinde rol oynayan etkenler arasındadır.
Kış bahçesi tasarımı yapılırken, alanın konumu, genişliği, müşterinin beklentisi, kullanılacak malzemenin cinsi, alana en uygun bahçe modeli ve iklim koşulları göz önünde bulundurulmaktadır. 
Sert iklim koşullarına sahip bir coğrafyada; victorian tipi çatı, kış bahçesi için kullanılacak cam seçeneği için temperli cam ve ekstra izolasyon malzemelerinin kullanımı tercih edilmektedir.
Daha ılıman bir iklime sahip alanlarda hareketli camlar, cam tavan ve otomasyonlu tavan sistemlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.
Kış bahçesi kurulumu öncelikle eğer uygun değil ise zeminin bahçe için uygun beton, ahşap yada kaplamalar ile düz bir yüzeye kavuşturulması ile başlanmaktadır.
Bahçenin iskeletini oluşturacak çelik konstrüksiyonların dikilmesi ve çatıda kullanılacak malzemelerin de iskeletinin tatbik edilmesinden sonra, kış bahçesinin temel görüntüsünü oluşturacak cam sistemlerinin uygulanmasına geçilmektedir.
açılır kapanır yada otomasyonlu camların tatbik edilip son görünümü tamamlanan sistemde son olarak yağmur ve kar suyu için drenaj sistemleri tatbik edilmektedir.
Kış  bahçesinin tasarım ve uygulaması bittikten sonra iç dizaynı tamamen size kalmış bir durumdur. Hangi amaçla kullanılacaksa, ona uygun mobilya ve iç dekorasyon ürünleri seçmek en doğrusu olacaktır.
aten aydınlık ve ferah olan iç ambiyansı kapatmamak adına sade ve az miktarda eşya kullanmak en doğrusu olacaktır.
Bunun yanı sıra kış mevsimini bahar havasında yaşatacak çiçek ve bitkiler ile süslemek te bahçenin daha huzurlu kullanılmasına zemin hazırlayacaktır.
Kış bahçesi modelleri, genellikle cam fanusu andıran, alanın dört bir yanını cam ile kapatılmış biçimde bir görsele sahip olarak anımsanır hep. Fakat son dönemlerde yurt içinde ve yurt dışında artan talepler, sektörü canlandırmış, daha fonksiyonel ve modern bahçe modelleri ortaya çıkarmaya başlamıştır.
Kare ve dikdörtgen vari, oval, kümbet tipli ve daha pek çok farklı görseldeki kış bahçe modellerini sizler için tasarlıyor, beklenti ve hayalinizdeki modeli gerçeğe dönüştürecek uygulamalara imza atıyoruz.
Uygun fiyat avantajlarımız, birinci sınıf malzeme ve birinci sınıf işçilik ile sektörün en iyisi olduğumuzu iddia değil, itiraf ediyoruz.
 

TOP