KIŞ BAHÇESİ KÜLTÜRÜ
ÇİFT EĞİM/BEŞİK ÇATI
ÇİFT EĞİM/BEŞİK ÇATI

Çift Eğimli Kış Bahçesi, üçgen şeklindeki çatısı sayesinde mekanınıza derinlik katar. Diğer tipteki kış bahçesi çatı modellerinle aynı olarak bakım ve onarım istemeyen malzemelerden oluşmaktadır. Nefes kesici bu büyülü kış bahçesi ortamının tadını çıkarırken sorun yaşamayacaksınız. Hayat tarzınızı yeniden şekillendirmeniz için bu kış bahçesi vazgeçilmez bir fırsattır. Büyük kubbe tavanı, özel güneş kontrol üniteli reflekte ve security camlar ile kapatılmaktadır. Kış Bahçesi çatısındaki bu camlar yaz kış olumsuz hava şartlarından etkilenmeden ortamın güzelliğini yaşamanızı sağlar. Bu özel nitelikli kış bahçesi çatı camları sayesinde güneşin büyük oranda içeri girmeden yansıltılması sağlanırken, doğal ışığın parlaklılığının içeri girmesine izin verilir.

Kış bahçenizdeki bu ısı kontrol sistemi sayesinde tüm yıl boyunca dış mekanın tüm panoromik görüntüsünün güzelliğini evinizin iç mekan konforunda yaşayacaksınız.

Tüm bu özellikler kış bahçenizi evinizin en çok tercih edilen mekanı yapmaya yetecek ve artacaktır bile.

Dış görünüşü itibari ile Çift eğimli beşik çatı formundaki kış bahçeniz evinize ayrı bir heyecan ve şıklık katar. Mekanınıza ferahlık ve havadar bir görünüş kazandırır. Sağnak yağmurun ve şiddetli kar yağışının hiç bu kadar keyif vereceğini düşünmüş müydünüz?

Çatının dizaynından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilmektedir.

Çift Eğimli bu kış bahçesi modeli estetik güzelliği sayesinde binanızın değerine değer katar.

Bazı özellikleri:

a) Termal özellikli çatı ve  entegre dere sistemine sahiptir.

b) İç ve dış kaplamanın farklı olma özelliği mevcuttur.

c) Her türlü ısı ve güneş kontrol camlarının uygulanabilmesi mümkündür

d) Çatı sistemi tamamen taşıyıcı çelik konstrüksiyondur.

e) Hırsız emniyet mekanizmaları ile emniyetli ve kilitli kol alternatifleride mevcuttur.

f)  Her türlü  kanat, vasisdas açılım, sürme, katlanır pencere yada kapı opsiyonları da mevcuttur.

g) Tam yalıtımlı çatı sistemi ve doğrama sistemlerinden oluşmaktadır.

h) Çatının dizaynından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilmektedir.

I) Tüm çatıya güneşten koruma amaçlı Eta Gölgeleme sistemi uygulanabilmektedir


Detaylar

Beşik Çatı

Hem yapının güvenliği hem de mimarisi için önemli bir detay olan beşik çatı modelleri, alanı kapalı ve muhafazalı hale getirmek için kullanılan yapılardır.

İş ve yaşam alanları ile son dönemlerde kış bahçelerinde de kullanılmaya başlan çatılar, yapının üzerini kaplayıp, korunaklı hale getirmekte, mekanların dört mevsim yaşama uygun hale getirilmesine katkı sağlamaktadır.

Çatı çeşitlerinin bir kolu olan beşik çatı imalat ve uygulaması ile yapı sektörüne destek veren firmamız, yalıtım özelliği yüksek, birinci sınıf kalite malzeme ve işçilik ile mekanlarınızın mimarisini tamamlayacak çözümler sunuyor.

Çatı sistemlerinde en çok kullanılan ve yalıtım özelliği en yüksek olan çatı tipinden olan beşik çatı, birbirine zıt yöne bakan iki yüzeyin, mahya bile bir araya geldiği ve kalkan duvarlar ile kapatıldığı, genellikle müstakil yapılarda tercih edilen çatı tipleridir. Yapının üst katmanını örtmesi, alanı doğa ve hava koşullarından muhafazalı hale getirmesi açısından önemli bir uygulama olan çatılarda, pek çok yalıtım malzemesi ve yapı elemanları kullanılmaktadır.

Özellikle dikdörtgen vari, mustakil uzun yapıların çatı tipinde kullanılan beşik çatılar, çift yönlü eğimli bir tasarıma sahip olmasından ötürü, genellikle yağmur ve kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde tercih edilmektedir.

Projelendirilebilmesi açısından fonksiyonel olan, her türlü büyüklükteki yapılara uyarlanabilen bu çatı tipleri, mimari yapısı itibariyle de estetik bir görünüm sergilemektedir. Çift yönlü eğim sayesinde yüzeyde birikmeyen yağmur yada kar suyu, bu sebeple zamanla içeriye sızma gibi olumsuzluklardan da alıkonmuş olmaktadır.

Çelik konstrüksiyonlar ile iskelet sistemi oluşturulan, levha ve ahşap yapı elemanları ile korunaklı hale getirilen çatılar, yalıtım malzemeleri ve son olarak kiremitlerin döşenmesi ile uygulanması tamamlanmış olmaktadır.

Uygulanması kolay ve ekonomik bir model olması açısından, en çok talep gören beşik çatı tipimiz aynı zamanda kış bahçelerinin de vazgeçilmez modelleri arasında yer almaktadır. Uzun ömürlü, çevresel etkenlere dayanıklı, ısı ve su yalıtıma uygun, her uzunluktaki yapılara uygulanabilir olması açısından da işlevsel olan bu çatı tipinde pek çok yapı elemanlarından yardım alınmaktadır.

Mertek, aşık, kuşaklama, göğüsleme, mahya, mahya aşığı, damlalık ve saçak gibi ana malzemelerin yardımı ile çatının iskelet sistemi oluşturulmaktadır.

Yılların tecrübesi ve profesyonellikle birinci sınıf kalite malzeme, birinci sınıf kalite işçilik ile mekanlarınızın en mukavemetli çatı çözümlerine talip olan firmamız, kaliteyi uygun fiyat ile buluşturan, bütçenizi yormayacak fiyat seçeneklerimiz ile de sizin yanınızdadır.

Çatı Modelleri

Yapılara son formunu veren, alanları muhafazalı hale getirmeye yarayan, estetik ve özel tasarımlı yapı modellerinden çatı modelleri, mekanların özelliklerine uygun tasarımlar ile projelendirilerek yapılan uygulamalardır.

Yapıların koruyucu temel yapı birimi olan çatılar, mekanları yağmur ve kar sularından korumak, yazın sıcaktan, kışın soğuktan muhafaza altına almak açısından önemli bir detaydır. Bu sebeple tasarımı ve uygulaması şansa bırakılmayacak bir yapı işlemidir. Mutlaka bu işte donanımlı ve tecrübeli firmalar ile çalışmak, yapılarınızın geleceği ve sağlığı açısından önemlidir.

Mekanın bulunduğu coğrafi konum ve hava koşulları, metrekaresi, uzunluğu, kullanım amacı, eğimi, taşıyıcılıkları, suyun uzaklaştırılma şekli, biçimi, strüktürel özellikleri gibi pek çok şartları göz önünde bulundurarak, profesyonel olarak, her yapıya özel olarak tasarladığımız çatı modelleri ile yapıların en önemli aşamasına firmamızın imzasını atmak için çalışıyoruz.

Müstakil ev, depo, fabrika, bina, kış bahçesi ve daha pek çok büyük, küçük yapılara uygun çözümler sunduğumuz çatı modellermiz ile sektördeyiz.

Beşik çatı, kırma çatı, oturtma çatı, asma çatı,alüminyum ve bakır kaplama çatı, braas çatı gibi geniş hizmet ağımızda, her ihtiyaca ve beklentiye uygun çözümler bulunmaktadır. Projelendirmesinden, iskelet sisteminin kurulmasına, çatı malzemelerinin tatbikinden, ısı yalıtımına kadar tüm aşamaları titizlikle yöneterek, kaliteli bir işçilik ve kaliteli çatı modelleri örneği ortaya çıkaran firmamız, edindiği sayısız referans ve aldığı memnuniyet dolu geri dönüşleri, bunun birer tescili olarak kabul etmektedir.

Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tuttuğumuz, yapıları için en uygun çatı çözümlerini tecrübelerimize dayanarak uygulamaya koyduğumuz, kaliteyi uygun fiyat ile bir araya getirdiğimiz hizmetlerimizde, daima ulaşılabilir hizmet politikası yürütüyor, her zaman uygun fiyatlı çalışmalarda müşterilerimizle bir araya gelmek için gayret ediyoruz.

 

VICTORIAN TİPİ ÇATI
TEK EĞİM ÇATI
TOP