BLOG

Villa Kış Bahçesi

Kullanıcısına, suni de olsa doğal yaşam imkânı sunmak için tasarlanmış kış bahçeleri, mekânları dış dünya ile bütünleştirerek, yaz kış demeden bahçe keyfi yaşatma olanağı sunmaktadır. Dört bir yanı cam ile çevrelendiği için, bahçenin seyre doyulmaz güzellikleriyle iç içe olurken, ısı izolasyonlu yapısı ile de yılın her günü bahçede olma konforunu yaşatmaktadır.

Mekânın dekoratif yapısını bozmadan, her detayı ile yaşam alanlarıyla bir bütünlük sağlayacak biçimde tasarlanan bu bahçeler, detaylı eskiz çalışmalarıyla Projelendirilip, kullanıcının tercihleri ve beklentileri doğrultusunda şekillendirilmektedir. Bu yapılanmada en önemli detay çatılardır. Bahçenin, görsel temasının ana gövdesini oluşturacağı için mukavemetinin yanı sıra estetik görünmesi de bir o kadar önem teşkil eden çatıların seçiminde;  Mekânların mimarisine ve kullanımı koşullarına en uygun olanı seçilmelidir. Tek eğimli ve Çift eğimli çatı dizaynları ile bu ihtiyaçlara cevap veren çatı sistemleri, Açık ve kapalı tavan kapama seçenekleriyle beklentileri karşılamaktadır. Gökyüzü ile bütünleşmek, bahçesinde tamamen doğa havası yaşamak isteyen kesimler için tasarlanan açık tavan kapama çözümleri, yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan korunmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. Kapalı tavan kapama çeşitleri ise çatı bölümünün izolasyon malzemeleri ile dekoratif olarak kapatılmasıyla yapılmaktadır. Çelik konstrüksiyonların iskelet sistemini oluşturduğu kış bahçelerinin asıl ve en öneli detayı, etrafını saran cam bölmeleridir. Sürgülü, katlanabilen, açılır kapanır ya da PVC olarak çok farklı çeşitleri ile beklentileri karşılayan cam sistemleri, Villa Kış Bahçelerine estetikliği ve ferahlığı kazandıran yapılardır. Çatı ve Cam bölmelerin mukavemetini koruması için yağmur ve kar sularının sağlıklı bir şekilde tahliyesini sağlayabilmesi gerekmektedir. Bunun içinde su deresi, gider iniş çıkış zincirini oluşturan boruların yardımına ihtiyaç vardır. Kış bahçelerinin yapımında da bu detayın göz ardı edilmemesi ve uygun bir şekilde tatbikinin yapılması da gerekmektedir. Yaz ayları istenmeyen misafirlerin engellenmesi için de demonte sineklik sistemleri ve güvenliğin artırılması için cam ve kapı kilit çözümleri de bahçelerin diğer olmazsa olmazlarındandır. Villa kış bahçelerinin fiyatı; bahçe eskizinin çıkarılıp, m2 olarak hesaplanmasıyla belirlenir. Tavan modeli, cam bölme seçenekleri ve kullanılacak alternatif malzemelerde fiyatları etkileyen diğer etmenlerdir. Fakat kaliteden asla taviz verilmemesi gereken bu uygulamada model, seçenek ne olursa olsun malzeme kalitesinin birinci sınıf olması gerekmektedir.

 Mekânlarda ekstra kullanım sahası oluşturarak, evin içinde doğal yaşam alanı sağlayan bu bahçeler için kullanıcıya yapması gereken tek şey kalıyor, şık bir dekorasyon, renklerin hakim olduğu bir çiçek köşesi ile Huzurun ve konforun keyfini çıkarmak.

Veranda Kapama Sistemleri
Teras Kış Bahçesi Modelleri
TOP