BLOG

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Dış dünyanın özgür ruhunu her koşulda yaşamak isteyenler için geliştirilmiş kış bahçesi sistemleri ile doğa ve gökyüzüyle irtibatı kesmeden, her mevsim tabiat ile iç içe olma imkanı yakalanmaktadır. Yaşam alanından çıkmadan, aynı konfor ve rahatlığı yılın her günü bahçede sürdürmek isteyenlerin tamda aradığı şey olan bu sistemler; kimi zaman misafirleri kış manzarasında sıcacık atmosferde ağırlamak, kimi zamanda elimize alacağımız bir fincan kahve ve kitapla inzivaya çekilip kendimizi dinleyeceğimiz bir melce olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Kapalı ortamın kasvetinden bir nebzede olsa sıyrılıp, her mevsim yalıtımlı bir açık hava keyfi yaşamak isteyenlerin tercihi olan kış bahçeleri; ofis, ev, kafe, otel ve restoranların en çok tercih ettiği yapılardır. Farklı mekanlara, farklı çözümler getirilerek tasarlanan bu bahçelerde ihtiyaca uygun çeşitli çatı sistemleri kullanılmaktadır. Gerek mukavemeti gerekse mekan ile bütünlük sağlaması açısından önem teşkil eden çatı düzenekleri, Çift eğimli ve tek eğimli çatı yöntemleri olarak iki gruba ayrılmaktadır. Mekanın mimarisi ve yapısı dikkate alınarak seçilen çatı tipinin, kapatılması da farklı alternatiflerle yapılmaktadır. Tamamen doğal ortam havası yaşamak isteyenler için tasarlanmış cam tavan bu beklentiyi karşılamaktadır. İster sabit, dilenirse açılır kapanır biçimde dizayn edilebilen cam bölmeler, gökyüzünden vazgeçemeyenlerin tercih sebebi olacaktır. Bunun dışında yalıtımlı ve otantik bir görünüm tercih edenler ahşap veranda çatıyı seçerken, açılır kapanır tavan seçeneklerinden pergola çatıda daha çok kafe ve restoranların kullandığı seçenekler arasında yer almaktadır. Uygulamadan önce projelendirilip taslağı çıkarılan kış bahçelerinin bir nevi dijital ortamda ön izlemesi yapılmaktadır. Gerekli tüm koşullar sağlanıp, bahçeyle ilgili yapılacaklardan, gerek üretici gerekse kullanıcının ortak kararı sağlandıktan sonra uygulamaya geçilmektedir. Alanın metrekaresi, kullanılan malzeme ve işliğinde hesaplanarak fiyatlandırıldığı bu sistemlerde, tabi ki maliyetten daha önemlisi güvenli ve mukavemetli yapılar ortaya çıkarmaktır.
 Yazın sıcağından, kışın ise soğuğundan muhafaza ederek keyifli vakitler geçirebileceğiniz bu alanda size düşen; çeşit çeşit bitkiler yetiştirip, şık bir dekorasyonla tamamlayacağınız kış bahçesini yaşama uygun hale getirmektir

Teras Kış Bahçesi Modelleri
TOP